Rozsmakuj się

3 kawiarnie z aromatyczną kawą

KaFFka (Bielsko-Biała)
„To więcej niż proces parzenia, to miejsce dobra i pozytywnej energii, miejsce realizacji smakowych zachcianek, miejsce do spędzania wyjątkowego czasu” – właśnie o to dba właścicielka kawiarni, Natalia.
W tym miejscu możecie wypocząć na wygodnym wiszącym fotelu, wypić herbatę w kolorowym kubku czy wybrać jedną spośród propozycji „kaFFkowych uniesień”, w tym również takich z dodatkiem alkoholu oraz miło spędzić czas z przyjaciółmi lub… swoim pupilem. Na sezon zima 2019/2020 Natalia, która bazuje na blendzie ziaren pochodzących z Brazylli, Kolumbii i Kostaryki przygotowała specjalne, rozgrzewające napitki z sezonową „wkładką” oraz bardziej klasyczne bez procentów (o ile o klasyce można tu mówić).

KaFFka ul. Boh. Warszawy 1a, 43-300 Bielsko-Biała


Proper Palarnia Kawy (Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice)

To mikro-palarnia nieopodal centrum Bielska-Białej oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Chcecie poczuć klimat świeżo wypalanej kawy lub kupić rzemieślnicze ziarenka i samemu spróbować zawodu baristy we własnym domu? Proper to jednocześnie nowocześnie urządzona kawiarnia z klimatem i sklep stacjonarny, którego powstanie oparte jest na dużej wiedzy, podróżach i wizytach na plantacjach oraz szczerej miłości do kawy. No i oczywiście na oryginalnym pomyśle na lokal, w swoim czasie chyba pierwszy taki w okolicy. Proper oferuje także pożywne śniadania, a także cykliczne spotkania dla miłośników kawy dotyczące cuppingu. Jest to miejsce przyjazne dla czworonogów.

Proper Palarnia Kawy ul. Przekop 10, 43-300 Bielsko-Biała; ul. Kolejowa 17, 43-502 Czechowice-Dziedzice


WeCoffee Palarnia Kawy (Bielsko-Biała)

Lokalna palarnia, która prócz aromatycznych, rzemieślniczo wypalanych kaw, pełna jest zimowych napojów rozgrzewających – nie tylko kawowych. Gorąca chai latte? A może czekolada kolumbijska na ciepło? A do tego świeżo wypieczony croissant z dodatkami lub kawałek ciasta – prawda, że brzmi nieźle? WeCoffee to nieduża kawiarnia, pełna pysznych ziaren, które można kupić tu także stacjonarnie. Promuje ekologię i ideę #lesswaste: generuj mniej śmieci – przynieś własne opakowanie na kawę, a dostaniesz 5% zniżki. Przyjdź po kawę na wynos z własnym kubkiem, a kupisz ją o 1 zł taniej. Chcesz zabrać ze sobą fusy po parzeniu kawy, by użyć jako ekologiczny nawóz? Obsługa Ci je zapakuje.

WeCoffee Palarnia Kawy ul. 11 Listopada 27, 43-300 Bielsko-Biała; ul. Batalionów Chłopskich 1D, 43-512 Kaniów