Rozsmakuj się

4 winiarnie z prawdziwego zdarzenia

Winowajcy (Cieszyn)
To miejsce, w którym dobra kuchnia łączy się z dobrym winem. Klimatyczne wnętrze przepełnione jest zapachem dobrych trunków i upodobania w kuchni śródziemnomorskiej. Nie brakuje tu też domowych wypieków i sezonowych produktów, a całość podkreśla… po prostu dobre wino! „Winowajca” Bogdan, ze swym długoletnim doświadczeniem i pasją do tego trunku, zawsze chętnie doradzi i pomoże w wyborze odpowiedniego wina.

Winowajcy, ul. Srebrna 3, 43-400 Cieszyn, tel. 881 227 766

Malokarpatska vinoteka (Bielsko-Biała)
To mała winiarnia położona tuż obok Starego Rynku na bielskich Podcieniach. Zarówno na zewnątrz, jak i w urokliwej piwniczce, w której mieści się lokal, można się tu rozkoszować smakiem szerokiego asortymentu win z czeskich Moraw. Są wina butelkowe, ale są też wina prosto z beczek w bardzo przystępnych cenach.

Malokarpatska vinoteka, Podcienie 13, 43-300 Bielsko-Biała

MiAmo Vino Enoteca (Ustroń)
Z miłości do wina, z miłości do sztuki, z miłości do Włoch! Klimatyczny lokal mieści się w centrum Ustronia. To tutaj, w starych, ceglanych murach, mamy do degustacji szeroki wybór win z niewielkich, rodzinnych włoskich winnic oraz towarzystwo Adama – enologa, który o winach wie dosłownie wszystko.

MiAmo Vino Enoteca, ul. Słoneczna 11, 43-450 Ustroń, tel. 503 933 263

Ser i Wino (Bielsko-Biała)
Jak sama nazwa wskazuje, to sklep z dużym wyborem serów i win, choć nie tylko. Od niedawna otwarta jest druga sala (bistro), w której, przy kieliszku dobrego wina, można oddać się degustacji różnych gatunków serów. Bo przecież nie ma lepszego połączenia, niż ser i wino!

Ser i Wino, ul. A. Mickiewicza 3/3, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 889 412 503