Rozsmakuj się

Aromatyczna kawa, deser i smaczne ciacho – Gęsi Pipek

A tak naprawdę całkiem niedaleko Bielska-Białej zlokalizowana jest sympatyczna kawiarnia. Od wejścia do biało-różowego lokalu, Gości wita gąska z wózeczkiem pełnym słodkości. Jeśli kiedyś tu byliście, być może już wiecie, że chodzi o prowadzoną przez Klaudię Puchałkę cukiernię „Gęsi Pipek” w Wilkowicach.

To przytulne miejsce działa od 2016 roku i jest spełnieniem marzeń właścicielki. W stworzeniu go pomagała rodzina i przyjaciele. Klaudia tak, jak w swoje wypieki, wkłada w nie ogrom pracy i serca. Kobieca ręka i drobne elementy dekoracji tworzą „słodki” klimat, a w tle gra nienachalna muzyka. Przyjemnie przysiąść tu z przyjaciółmi, czy rodziną. W cieplejsze dni można skorzystać z uroków kawiarnianego ogródka i niewielkiego placu zabaw dla dzieci.

Słodkości spod ręki Klaudii są wyjątkowe, ponieważ przygotowuje je osobiści – zawsze ze świeżych i naturalnych składników. Nie korzysta z proszków, ulepszaczy i konserwantów. W Gęsim Pipku warto spróbować typowej bezy Pavlova z kremem śmietankowym, sezonowymi owocami i musem z truskawek. Latem króluje tu tort malinowy, truskawkowy i jagodowy, natomiast zimą snickersowy, 􀃶gowy, czy pomarańczowy z makiem. Kruche tarty w wielu smakach (część z nich jest bez glutenu), serniczki i babeczki na pewno zdobędą nie jedno serce. Lada jest suto zastawiona słoikami pełnymi kolorowych żelek i pianek. Są też lody, i choć nie „autorskie”, stanowią świetny dodatek do deserów, czy kawy. Kawę z zaprzyjaźnionej palarni, podaje się tu na 13 różnych sposobów. Prócz tego można zamówić robioną na miejscu własną lemoniadę, koktajl, czy ciekawą kompozycję herbat. Lista napojów na zimno i na gorąco jest długa i każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Warto przekonać się o tym samemu…

Kawiarnia funkcjonuje od wtorku do niedzieli, w godzinach między 11 a 19. Dojazd nie jest skomplikowany. Na zmotoryzowanych czeka parking, na rowerzystów stojak, przy którym można przypiąć rowery, a spacerujący z czworonogami mogą liczyć na uśmiech i miskę zimnej wody dla pupila.