Rozsmakuj się

Kawa w Barometr Coffee & Bar

Miła atmosfera, wystrój z klasą i podobno kawa, jedna z najlepszych w całym województwie – taką opinię przeczytaliśmy na jednym ze śląskich portali kulinarnych. Postanowiliśmy zatem to sprawdzić…

Lokal mieści się przy starym rynku, na rogu ZWM idąc wzdłuż zamku. Jest to mała przeurocza kawiarnia, w której zawsze można coś wypić i zjeść. Sercem lokalu jest bar, przy którym składa się zamówienie. Menu obfituje przede wszystkim w różnego rodzaju, świeżo parzone kawy.

Tradycyjną kawę można tu wypić już od 7 zł, a espresso od 5 zł. Dalej mamy cappuccino, kawy ze smakowymi syropami, z likierami, bitą śmietaną itd… Faktycznie, są na prawdę dobre i aromatyczne.

14401881489111

Ponadto można tu dostać czekoladę na gorąco w przedziale cenowym 8 – 12 zł oraz kilka odmian herbat o pojemności 0,5 l za 8 zł. Są też ekologiczne napoje gazowane np. kola-mate, yerba mate, guarana-kola, kwas mlekowy z olejkami owocowymi oraz świeżo wyciskane soki i lemoniady ze świeżych owoców. Wszystko to w cenie 8 zł.

No ale czymże byłaby porządna kawiarnia bez dobrego ciasta? W Barometrze zawsze dostaniemy coś pysznego. Co rano na fanpage’u facebookowym możemy dowiedzieć się,  jakie ciasta są danego dnia dostępne. My natknęliśmy się na tartę z morelami,  miodem i kruszoną solą morską. Cena za kawałek to 11 zł.

14401880167891

W menu są także dwa rodzaje kanapek za 9 zł.

Jeśli chodzi o wnętrze, to ma ono swój klimat. Mimo, iż jest na prawdę niewielkie, to znajdują się w nim dwie knajpy, fotele oraz odrestaurowane, stare drewniane meble i krzesła. W oknie stoi też dwuosobowy stolik z widokiem na zewnątrz. Całość dopełnia aromat kawy…

14401891009201

14401891555201

Jest też i ogródek, ale niestety nie jest to kontynuacja stylu, jaki panuje wewnątrz. Stoliki i stołki są stalowe. Miły akcent stanowią kolorowe poduszki na krzesłach oraz leżaki ustawione przed lokalem. Przed wejściem są także wygodne, miękkie fotele.

W Barometrze czas płynie wolniej, dlatego warto tu zajrzeć choćby po to, by złapać chwilę relaksu w zagoniony dzień i odprężyć się przy filiżance dobrej kawy, lemoniady, czy piwie.

Adres: Rynek 24, Bielsko-Biała