Rozsmakuj się

Buon Gusto Centro – cz. II – bistro

Amerykański street food, włoska pasta, sałatki fit oraz pożywne śniadania, to nie może być nic innego, niż Buon Gusto Centro – bistro Coolinary Caffe.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, lokal składa się z dwóch części. Pierwszą stanowią delikatesy, o których już pisaliśmy, drugą bistro. Miejsce to można odwiedzać w godzinach 8:00 – 18:00 w tygodniu oraz 8:00 – 14:00 w soboty. Kto jeszcze tu nie był, na pewno powinien to zmienić, wstępując chociażby na pyszną, aromatyczną kawę i croissanta.

IMAG1439

Lokal specjalizuje się przede wszystkim street foodowych daniach, na które nie trzeba długo czekać. Mamy tutaj szeroki wybór sandwichów w cenie 12-15 zł: z szynką, szynką parmeńską, kurczakiem, wędzonym łososiem, jajkiem i bekonem oraz wegetariański – truflowy z jajkiem. Za sandwich z wołowiną zapłacimy 18 zł. Część z nich podawana jest na zimno, więc warto się wcześniej dopytać, jak będzie podany. Oczywiście można poprosić o przypieczenie bułki.

IMAG1445

IMAG1715

Są również burgery ze 100% amerykańskiej wołowiny z jasnym lub ciemnym pieczywem do wyboru. Dostępny jest bekon burger, caprese burger (z mozarellą i pesto), jalapeno cheeseburger, burger z kurczakiem, z łososiem oraz podwójny cheeseburger. Ceny są w granicach 21-25 zł za burgera. Dodatkowo w menu znajduje się burger z tatarem wołowym za 38 zł. Jest to duża porcja, którą można się najeść.

IMAG4321

IMAG1709

Kolejną propozycją jest bogata oferta śniadań. Są parówki po wiedeńsku na parze, frankfurterki z wody oraz kiełbaski z grilla (cena 5-6 zł). Jest kilka propozycji przyrządzenia jajek (ceny od 9 do 13 zł): jajka sadzone (z różnymi dodatkami), jajka po wiedeńsku, jajecznica… Nie wszystko jest w wersji mięsnej, także wegetarianie znajdą również coś dla siebie. Za ekstra dodatek można oczywiście dopłacić.

Do wyboru są także zestawy śniadaniowe: polskie (z paróweczkami) i angielskie (z jajkiem sadzonym) za 19 zł, fit (z wędzonym łososiem) za 21 zł oraz włoskie (z szynką parmeńską i włoskim salami) za 25 zł.

IMAG1442

Co więcej stałą pozycją jest pasta. Mamy tu do wyboru spaghetti w kilku odsłonach, ravioli, linguini, tagliatelle oraz owoce morza według dostępności. Podczas naszej wizyty królowały krewetki. Jest także tatar wołowy oraz stek z argentyńskie polędwicy wołowej (23 zł /100g) lub rib eye stek z wołowiny amerykańskiej (28 zł/100g), również według dostępności. Są to produkty bezglutenowe.

Dla chętnych na lunch w stylu fit są do wyboru świeże sałatki: z pomidorem i mozarellą, kurczakiem, łososiem, szynką parmeńską, a od niedawna z wędzonym pstrągiem (według dostępności).

Mali bywalcy mogą zadowolić się mini cheeseburgerem z kurczakiem oraz domowymi, pieczonymi ziemniaczkami.

Warto zaznaczyć, że karta może ulegać niewielkim zmianom, dyktowanym przez sezonowość oraz dostępność niektórych produktów. Ma jednak stałe, niezmienne bestsellery i kilka propozycji dla wegetarian. Aktualizowana jest każdego miesiąca.

IMAG3837

Buon Gusto to na prawdę świetne miejsce na śniadanie lub lunch. Wszystkie dania przygotowywane są bardzo szybko, zaraz po zamówieniu. Co więcej, siadając przy barze mamy oko na otwartą kuchnię. Widzimy jak kucharz wrzuca burgery na grilla, jak szatkuje dodatki, czy gotuje makaron.

IMAG3860

Odwiedzając Buon Gusto Centro możemy nie tylko smacznie zjeść, ale również zrobić kompleksowe zakupy w delikatesach, co z pewnością pozwoli nam oszczędzić sporo czasu. Produkty wysokiej jakości, które można tu dostać, a które wykorzystywane są w bistro, warte są swojej ceny.

Adres: ul. Komorowicka (na wysokości ul. Głębokiej), 43-300 Bielsko-Biała