Rozsmakuj się

Ciachomania

„Stare receptury w nowoczesnych wnętrzach” – to motto bielskiej Ciachomanii. Jak połączyć tradycyjne smaki z cukierniczym nowatorstwem i przyciągnąć klientów? Odpowiedź jest prosta, wystarczy być dobrym w tym, co się robi.

Ciachomania to urocze miejsce położone przy ul. Górskiej w Bielsku, które w cieplejsze dni stanowi idealną bazę wypadową po Bulwarach Straceńskich. Cukiernia posiada dość duży ogródek z małym placem zabaw dla dzieci oraz urządzone w dobrym guście przestronne wnętrze. Białe ściany i meble, połączone z grafitowo-różowymi akcentami, stanowią doskonałe tło dla kolorowych wypieków, które przykuwają wzrok.

IMAG2855

W pierwszej chwili trudno się na coś zdecydować. Malinowa chmurka, Rafaello, sernik jagodowy, mini-tarta z owocami sezonowymi, WZ-ka, torcik szwarcwaldzki, czekoladowe serduszko, papieska kremówka, czy kruche ciasto „dnia” to tylko kilka z oferowanych wypieków. Ciasta są idealnie zbalansowane dzięki czemu można zjeść bez problemu nawet największy kawałek. Ceny wahają się od 5 zł za kawałek ciasta do ok. 9 zł za tort.

IMAG2853

IMAG2854

Wszystko to, można również wziąć na wynos. Wyjątek stanowi krem brulee oraz galaretki serwowane w szklanych miseczkach. Jeżeli chce się je zabrać do domu, należy najpierw zapłacić kaucję w wysokości 10 zł gotówką za naczynie. Oczywiście przy zwrocie naczynia, kaucja jest oddawana.

IMAG2860
Torcik szwarcwaldzki oraz sernik jagodowy z margaretką
IMAG2354
Rafaello

Cukiernia oferuje także wypiek spersonalizowanych tortów. W tym przypadku można zaufać gustom cukierników lub samemu wymyślić wzór. Jeśli natomiast chcemy dokładnie skopiować inny tort, który np. znaleźliśmy w internecie, dobrym sposobem jest przesłanie zdjęcia z tym, co nam się podoba mailem. Trzeba jednak pamiętać, że ozdabianie wypieków jest dość pracochłonne, a Ciachomania to miejsce dość oblegane, więc najlepiej dokonywać zamówień przynajmniej 2, jak nie 3 dni wcześniej.

IMAG0070
Malinowo-śmietankowy torcik urodzinowy z jadalnymi ozdobami

Jeśli nie mamy ochoty na ciasta, to możemy wybrać się do Ciachomanii na milkshake’a, lody z własnej receptury lub na wyciskany ze świeżych owoców sok. Powodów, by odwiedzić to miejsce na pewno jest wiele. Tym, którzy jeszcze tu nie byli, polecamy przy najbliżej okazji zaglądnąć do środka. Na pewno wrażenia będą pozytywne!

Adres: ul. Górska 16, 43-300 Bielsko-Biała; www.ciachomania.pl

3 comments
  1. Iga

    Ceny dramatycznie wysokie! 6 zł za każde ciastko, choć ciastka duże i smaczne, ale też nic specjalnego – jadłam lepsze. Lody paskudne. Obsługa bardzo powolna, mimo że były trzy dziewczyny, raptem cztery osoby w kolejce i normalny dzień tygodnia – środa (to co się tam dzieje w weekend?). Natomiast miejsce przyjemne, dużo dobrego dało zabudowanie i zadaszenie tarasu – jest przewiewnie, a bez palącego słońca. Można wygodnie posiedzieć.

Comments are closed.