Rozsmakuj się

Co słychać w Blichowa Bistro?

„Jedzenie symbolizuje miłość, gdy słowa są niewystarczające.” /Alan D. Wolfelt/

W Blichowej Bistro miłość unosi się w każdym zakątku. I choć karta dla wielu mogłaby się wydawać krótka, to jest to wielka zaleta. Dania są świeże i jednocześnie bardzo zróżnicowane – każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto możecie tu zamówić codziennie coś innego! Poniżej przedstawimy Wam 3 powody, dla których uwielbiamy jeść w Blichowa Bistro!

1. MIŁOŚĆ DO JEDZENIA I PODRÓŻY

To dwie cechy, które od wielu lat łączą się z szefem Blichowej – Grzegorzem. Zanurzanie się w lokalną kulturę oraz smakowanie miejscowych dań na różnych kontynentach, szukanie autentyczności i smaków – niekoniecznie oczywistych… To dlatego w Blichowej na tablicy specjałów lub w menu, często znajdziecie różnorodne dania z Bliskiego Wschodu czy Azji.

2. TABLICA SPECJAŁÓW

Dania z tablicy systematycznie się zmieniają. Są to w dużej mierze pozycje z produktami sezonowymi. W zasadzie wszystko zależy od tego, co „dorwie” szef oraz jaką ma wizję na dany produkt. My wiemy, że Grzegorz ma ogromne doświadczenie i wiedzę, dlatego tak bardzo uwielbiamy dania z tablicy. Ponadto, od poniedziałku do piątku (lub do wyczerpania zapasów), zjecie tu również lunch! Informacje o menu lunchowym na cały tydzień dostępne są co poniedziałek na FB/blichowa.bistro.

3. BLICHOWE NOWOŚCI, CZYLI PIZZA!

Pizzę kochają wszyscy, a Blichowa właśnie postanowiła zaskoczyć nas… pizzą! Dlaczego zaskoczyć?

Bo prócz wysokiej jakości produktów, jak na prawdziwą pizzę we włoskim stylu przystało, na pierwszym planie są połączenia smakowe, jakie trudno znaleźć w lokalnych pizzeriach. Jest sporo połączeń wege, jak również m.in. pizza 4 salami, pizza z lokalnymi polskimi serami, pizza z chorizo, pizza krewetka/czosnek/mango z chili i pistacjami, a także calzone z szarpanym żeberkiem! Prócz tego w bistro dostępna jest pizza specjalna, czyli aktualna fantazja kucharzy Blichowej.

Każdego detalu na sali dogląda szefowa Monika. Dba o atmosferę i o to, by wszyscy goście restauracji czuli się swobodnie i komfortowo. Wspólnie z Grzegorzem i całą, świetnie dobraną ekipą kucharzy oraz obsługą, tworzy kameralne i smaczne miejsce, które warto odwiedzić.


Tekst: Magdalena Malcher

Blichowa Bistro
ul. Gen. J. Kustronia 1143-300 Bielsko-Biała

Przepisy szefa Grzegorza:

Tatar w trzech odsłonach

Ravioli z serkiem Klaudii na dwa sposoby

Tajska zupa kokosowa Tom Kha Gai