Rozsmakuj się

Delicato Tosca

Nietuzinkowe, nowoczesne, smaczne – to tylko kilka przymiotników na określenie tego miejsca. Delicato Tosca to kawiarnio-cukiernia, która słynie z oryginalnych szwedzkich wypieków, a od pewnego czasu rówież ze zdrowych, ekologicznych obiadów dnia.

Lokal prowadzony jest przez polskie małżeństwo, mieszkające przez wiele lat w Szwecji. Po zdobytym tam sukcesie w dziedzicie cukiernictwa wróciło do swych korzeni i tym samym na stałe przyjechało do Polski. W Bielsku-Białej otworzyło malutką cukiernię na ulicy Wyzwolenia, która w niedługim czasie zdobyła rzeszę wielu wiernych klientów. Później właściciele powiększyli lokal i przenieśli się w bardziej dostępne miejsce – na Wzgórze Zamkowe.

IMAG0175

W Delicato najważniejszy jest smak, świeżość i szwedzka receptura. Cena nie gra roli. Produkty są najwyższej jakości, a niektóre z nich (przykładowo marcepan, mus malinowy) sprowadzane aż ze Szwecji. Dzięki temu cukiernia utrzymuje oryginalny, tradycyjny przepis. Rolada biszkoptowa z malinami, waniliowe serduszka, ciasto czekoladowe a la brownie, owocowe drożdżówki z ciasta półfrancuskiego, warkocz orzechowy, ciasto marchewkowe, czy muffiny to tylko przykłady tego, co można tu spotkać. W niektórych wypiekach można wyczuć delikatną nutę kardamonu, w niektórych szafranu… Wszystkie połączenia są równie smaczne, jak i ciekawe.

DSC_0196
Bułeczki z zapiekanym musem waniliowym, ciastka kokosowe, muffinki z owocami, ciasto czekoladowe

Dodatkowo w Delica Tosca można zamawiać okazjonalne torty. Co prawda cena takiego tortu jest dość wysoka – ponad 100 zł za wypiek dla 10 osób, ale jest on bardzo lekki i idealnie wyważony. Goście na pewno zjedzą go do końca.

2

1

W ofercie lokalu znajduje się także menu obiadowe. W zestawie można zjeść smaczną zupę, danie główne z najwyższej klasy produktów oraz deser.

Właściele prócz dużej wiedzy cukierniczej, mają również bogate doświadczenie kateringowe. Oferują torty kanapkowe, tarty łososiowe lub warzywne oraz inne produkty, które zamawia się indywidualnie. Trafiają one w najbardziej wygórowane gusta, czego efektem stała się współpraca Delicato z Teatrem Polskim.

Przechodząc bielską starówką, po prostu trzeba zaglądnąć w to miejsce. Jeśli w danym momencie nie jest się głodnym, na pewno po wejściu do Delicato Tosca się to zmieni. Jeśli nie, zawsze można wziąć coś na wynos.

Adres: ul. Wzgórze 12, 43-300 Bielsko-Biała, www.delicato.pl

One comment
  1. Uwielbiam czekoladę

    Po kilku usłyszanych pozytywnych opiniach postanowiłyśmy się z koleżanką wybrać na śniadanie. Akurat w tym momencie Pani przeprowadzała wywiad. Czekałyśmy cierpliwie przez 20 min aczkolwiek nikt się nami nie zainteresował. W końcu same postanowiłyśmy poszukać obsługi, zapytałyśmy o menu- a tu o dziwo-nie ma go. Pan Kelner bardzo miły. Jednak cała sytuacja nas mocno zniechęciła. Niestety niczego nie spróbowałyśmy. Nasza opinia jednak jest mocno odmienna.

Comments are closed.