Rozsmakuj się

Delicje

Delicje to kultowa kawiarnia w centrum Bielska przy placu Chrobrego, którą pamiętają jeszcze nasi rodzice z lat młodości. To miejsce z wieloletnią tradycją, które warto odwiedzić.

Jesto pewnego rodzaju fenomen. Mimo iż miasto wypełniło się podobnymi miejscami z obsługą kelnerską i atrakcyjniejszym wnętrzem, w Delicjach zawsze jest kolejka. W słoneczny dzień ludzie ustawiają się aż do drzwi wejściowych w kolejce do lodów. A lody są na prawdę niesamowite. Smakują dokładnie tak samo, jak 10 czy 20 lat temu.

IMAG2769

W gablocie za szybą stoją wcześniej przygotowane desery: krem sułtański, krem orzechowy, kokosowy czy kultowy „Mikołaj”.

IMAG2768

W obecnych czasach wielu odstrasza przygotowywanie czegoś na zapas. Tutaj jest to tradycją, która przyciąga Klientów. Nieistotne są ciasno ustawione metalowe stoliki, brak toalety, czy samoobsługa i okienko „zwrot naczyń”. Najważniejszy jest smak dzieciństwa!

IMAG2772

To, że kawiarnia trzyma się w takiej formie od lat ’50, świadczy chyba samo za siebie. W kolejce za deserem i lodami ustawia się każdy. Starsi ludzie od wielu lat regularnie odwiedzają to miejsce. Ten, kto przychodzi tu na ciasta: marlenkę, jabłecznik, czy sernik, wiele traci. Receptura przyrządzania lodów w Delicjach jest długoletnia i warto jej zaufać.

IMAG2774
Krem orzechowy z lodami jagodowymi i „Mikołaj” z lodami truskawkowymi

Adres: ul. 3 Maja 1/3, 43-300 Bielsko-Biała.