Rozsmakuj się

I Zlot Food Trucków w Cieszynie

Po raz pierwszy w naszym regionie zjazd food trucków zorganizowano na cieszyńskim rynku. Przez pierwsze godziny pogoda była mało sprzyjająca, mimo to pojawiło się sporo chętnych na posmakowanie street foodu wprost z przyjezdnych wozów.

Nie zabrakło polskich, hiszpańskich oraz amerykańskich smaków. Co więcej, wśród tylu wozów pojawił się grecki akcent – wóz Real Greek, który pierwszy raz przyjechał na zlot w naszym województwie. To właśnie od niego zaczęliśmy. W ofercie między innymi był gyros w picie z orzeźwiającym sosem tzatziki (to właśnie zamówiliśmy), souvlaki, czy sałatka grecka. Smaki były autentyczne, a dania przyrządzał Grek.

IMAG7466-2

Następnie skosztowaliśmy kanapkę clasic pulled pork z wozu Unico, czyli kanapkę z szarpaną łopatką wieprzową, lekko słodką i delikatnie pikantną, marynowaną z pieprzem cayenne. Co prawda długo zastanawialiśmy się nad wersją wege z pieczonym camembertem, no ale ostatecznie ochota na mięso przeważyła.

IMAG7469-2

Tradycyjnie odwiedziliśmy wóz B.B. Kings. Niestety stek z antrykotu, który chcieliśmy zamówić był dostępny dopiero wieczorem, więc postanowiliśmy postawić na klasycznego cheeseburgera. Oczywiście, jak zawsze, opłaciło się.

IMAG7483-2

No i równie tradycyjnie zamówiliśmy włoską pizzę od Pizza Truck z pieca opalanego węglem. Tym razem wersja z szynką speck i rucolą.

IMAG7488-2

Pierwszy raz na zlocie spróbowaliśmy kiełbasek. Wybraliśmy truck wuszt z karry i tzw. grill box, który zawierał ciemną kiełbaskę pokrojoną na kawałki (do wyboru była też biała kiełbasa), frytki posypane przyprawą curry oraz sojowy, słodkawy sos, łagodny lub pikantny.

IMAG7472-3

Ostatnim naszym daniem był klasyczny cheeseburger od Hambshop.

IMAG7493-2

Na deser skusiliśmy się na owoce w belgijskiej czekoladzie z Fragoli (tego trzeba spróbować) oraz na gofry od Gofreak.

IMAG7498-2

IMAG7505-2

Jeśli chodzi o wybór smaków gofrów to był dość duży i niespotykany. Była biała czekolada z egzotycznymi owocami i płatkami kokosa, bita śmietana z owocami i oreo, haribo, lentilkami do wyboru, kajmakiem, solą himalajską, bananem i orzechami, masłem orzechowym i konfiturą oraz wiele innych. My wybraliśmy gofra z masą makową i twarożkiem.

IMAG7500-2

Pełna lista food trucków znajduje się na stronie wydarzenia w poście z 29 marca na facebooku. Niestety z tej listy nie znaleźliśmy wozu Lubish Langosh, którego chcieliśmy spróbować. Może wam się go uda znaleźć przez weekend. Zlot potrwa do niedzieli, a już za tydzień kolejny zjazd food trucków – tym razem w Katowicach.IMAG7459-2

IMAG7458-2