Rozsmakuj się

Krótka historia Eka-Pewexu

Zaczynając rozmowę wiele lat temu, nie pytaliśmy o to, czy pan od marchewek na pewno nie używa chemii lub w jaki sposób pani od gryki stosuje płodozmiany, ani też czy pan od krakowskiej suchej, zamiast suszyć, zaopatruje się w hurtowni masarskiej z całą tablicą Mendelejewa.

Wchodziliśmy bezpośrednio na pole, w konkretnych porach roku. Zaglądaliśmy też do pomieszczeń i patrzyliśmy, co kryje się w pojemnikach. Interesowały nas pytania i odpowiedzi – te jednoznaczne, z szacunkiem do płodów ziemi, do innych i samego siebie. A później był jeszcze nie jeden dzbanek wspólnej herbaty, zanim uzyskaliśmy pewność, że mamy wspólną ideę. Świadomie i bardzo restrykcyjnie wybieraliśmy każdy produkt, ponieważ nie chcieliśmy, aby nasze dzieci były testerami jakości „wyrobów jedzeniopodobnych”, skutkujących alergią na „żywność naszych czasów”. Robiliśmy to, bo wychodzimy z założenia, że dla dobra rodziny warto jest znać osobę, która zaopatruje nas w coś tak ważnego i rytualnego, jak jedzenie.

Ograniczona ilość czasu na nasze „pielgrzymki” do rolników sprawiła, że znaleźliśmy rozwiązanie tej sytuacji. Skoro i tak zawsze skrupulatnie poszukiwaliśmy zdrowej i nieprzetworzonej żywności dla siebie i naszych dzieci, uznaliśmy, że możemy zrobić z tego nasze codzienne zajęcie. Kiedy znajomi, rozpoczęli podobny projekt, ale po pewnym czasie stwierdzili, że chcą podążać w nieco innym kierunku i chętnie go komuś przekażą, postanowiliśmy stworzyć nasz Eka-PEWEX.

Zatem ciąg dalszy historii jest taki, iż jakość „czasów dobrobytu żywnościowego” skłoniła nas do prowadzenia miejsca, które trochę kojarzy się z dawnym „Pewexem”, nawet jeśli luksusem jest zwykły ziemniak bez chemii. Gwarantujemy dostęp do lokalnych, tradycyjnych upraw, przetworów, pełnowartościowego smaku i zapachu.

Dzięki nam nie będziesz musiał tracić czasu na bezustanne poszukiwania dobrej jakości jedzenia oraz poddawania go szalonemu procesowi weryfikacji. Możesz skorzystać z naszej wiedzy oraz doświadczenia, by cieszyć się zdrowym posiłkiem w Twoim domu.

W Eka-Pewex kierujemy się lokalnością, sezonowością, świeżością i przede wszystkim czystością ekologiczną. Priorytetem jest dla nas wybór małych, rodzinnych firm z rzemieślniczą produkcją, w której cały proces upraw jest całkowicie przejrzysty. O aktualnych etapach hodowli i plonach informujemy na bieżąco w cyklicznych newsletterach. Publikujemy je co dwa tygodnie wraz ze sprawdzonymi, prostymi przepisami i zmieniającą się dostępnością produktów, gdyż bliżej nam do działania kooperatywy niż sklepu.

Aby dołączyć do naszej grupy czytelników i odbiorców dóbr naturalnych, wystarczy się z nami skontaktować.
Z wyrazami Szacunku

 

 

BEZPŁATNA DOSTAWA DO DOMU na terenie Bielska-Białej i okolic.
W sprawie zmieniającej się cyklicznie oferty prosimy o kontakt.


Eka-Pewex Przewoźnik
tel.: +48 501 262 691 | e-mail: ekapewex@gmail.com
FB: Eka-Pewex Przewoźnik | IG: ekapewexprzewoźnik