Rozsmakuj się

Kawiarnia Parasol Caffe

Nieduża kawiarnia z własną recepturą lodów wyrabianych na miejscu w samym centrum Bielska – taki właśnie jest Parasol Caffe przy placu Wojska Polskiego.

Dokładniej mieści się w byłym przechodzie na skrzyżowaniu ulicy 11 listopada i Ratuszowej. Wnętrze udekorowane jest tematem przewodnim lokalu, czyli parasolkami. Są one podwieszone pod sufitem oraz namalowane na ścianie. Wygląda to bardzo kolorowo i zabawnie.

IMAG8219

Do tego znajdziemy tu ciekawy kącik dla dzieci z książkami, kolorowankami i zabawkami dla najmłodszych.

IMAG8207

Można tu miło spędzić czas, popijając kawę – jest tu jej aż dwanaście rodzajów. A jak kawa, to i ciasto! Prócz ciasta codziennie są świeże galaretki, koktajle, desery z sezonowych owoców, czy inne słodkości.

IMAG8221

Bardzo smaczne są też lody sprzedawane na gałki (cena gałki – 3 zł), produkowane tu, na miejscu. Można skomponować z nich pyszny deser z bitą śmietaną. W upalny dzień  stanowią idealne orzeźwienie, zwłaszcza te owocowe, lekko kwaskowate.

IMAG8212

Parasol Caffe to również świetne miejsce, by zrobić przerwę na gofra w samym centrum miasta.

IMAG8225

Lokal posiada też własny, letni ogródek, więc składając zamówienie wcale nie trzeba siedzieć w środku. Można tu również  zamówić okazjonalne torty i wypieki. Przykładowe zdjęcia dostępne są na ich facebookowym fanpage’u.

Odwiedziny tego miejsca to miła odskocznia od codziennych spraw. Fani słodyczy na pewno zaspokoją tu swe potrzeby. Co prawda wybór deserów na codzień nie jest ogromny, ale dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest świeże.