Rozsmakuj się

Peron

Coraz więcej powstaje miejsc w Bielsku z własną, oryginalną koncepcją i pomysłem na zaistnienie w świecie gastronomii. Konkurencja jest duża, więc trzeba pokazać coś nowego, dbając jednocześnie o jakość i smak sprzedawanych produktów. Kawiarnio-cukiernia Peron właśnie taka jest. Mimo iż leży z dala od zgiełku centrum, kryje w sobie wszystko, o czym amator słodyczy może sobie zamarzyć.

Lokal idealnie odwołuje się do wartości historycznych miasta. Znajduje się on na pierwszym piętrze w budynku dawnej poczekalni tramwajowej, przy zajezdni sławnej niegdyś linii nr 1, kursującej na trasie Dworzec Główny – Cygański Las. Nic więc dziwnego, że wystrój również nawiązuje do tego faktu. W centralnym miejscu mieści się bar, który wizualnie przypomina tramwaj.

IMAG3056

Prócz tego jest kolorowo, a krzesła i sofy są bardzo wygodne. Na ścianie zawieszony jest telewizor, na którym można podglądać swoje dzieci, bawiące się piętro niżej w Sali Zabaw „Lokomotywa”. W lecie otwarty jest taras, a na zewnątrz przed budynkiem udostępnione są kolorowe leżaki. Można się w nich relaksować do woli, popijając orzeźwiającą lemoniadę lub jedząc peronowy deser. Lokal jest także miejscem przyjaznym psom.

Z prawej strony od wejścia znajduje się lada z wypiekami oraz otwarta kuchnia, w której tworzy się ciasta. Wszystko się dzieje na naszych oczach.

IMAG3057

Jeśli chodzi o menu to jest ono smaczne i proste. Można w nim znaleźć kilka rodzajów aromatycznych kaw Arabica, świeżo wyciskane soki, smoothie, oryginalnie skomponowane szejki (nie tylko z owoców), kompozycje z lodami oraz torty i inne wypieki.

IMAG0733
Cappuccino + szejk Oreo
IMAG3055
Latte macchiato + lody waniliowe z musem malinowym

Wybór jest dość spory: od drobnych ciastek, po babeczki z kremem typu cupcake, tarty (cytrynowa, czekoladowa), serniki, brownie itd. Specjalnością zakładu jest torcik Maxi King.

Lokal wyróżniają także „peronowe słoiki”, czyli warstwowe desery podawane w słoikach. My natrafiliśmy na bananowo-kajmakowy oraz bezglutenowy z owczego mleka i malinami (tzw. owieczkę), ale smaków w zależności od sezonowych produktów jest więcej. Wszystko to, oczywiście można zabrać ze sobą na wynos.

IMAG3079

Peron specjalizuje się również w wypieku spersonalizowanych tortów oraz w organizacji imprez i urodzin w każdym wieku. W karcie znajdują się zarówno specjalne deserki dla dzieci, jak i alkoholowe kompozycje dla dorosłych. Do tego codziennie można tu zjeść smaczny obiad. Dostępne dania są wypisane na tablicy przy barze. Może być to spaghetti, makaronowa zapiekanka, naleśniki, wyrabiane na miejscu pierogi, dania z kurczaka, zupy i wiele wiele innych ciekawych kompozycji…

Widać, że miejsce to prowadzone jest z pasją i pomysłem. Będąc w okolicy, po prostu trzeba zajrzeć do Peronu!

Adres: ul. Olszówka 27A, 43-300 Bielsko-Biała, peronkawiarnia.pl