Rozsmakuj się

Produkty z Przetwórni Beksien w Czańcu

Marta i Bartosz – od wielu lat pasjonaci tradycyjnych upraw i hodowli, bez nawozów i sztucznych dodatków. Ich przetwórnia w Czańcu jest zwieńczeniem ich wieloletniego doświadczenia i pasji, którą czerpią z natury.

Jedno można o nich powiedzień, po prostu znają się na rzeczy i wiedzą, jak przetworzyć najcenniejsze składniki, by nie straciły na wartości. Na codzień współpracują z rolnikami, zbieraczami, rzemieślnikami i wybitnymi kucharzami z całego kraju. Jednocześnie uprawiają własne warzywa, owoce, jadalne kwiaty i zioła. Posiadają ogromną wiedzę, a jednocześnie doświadczenie, które wykorzystują w udoskonalaniu swoich produktów. „Czerpiemy z natury”, to ich hasło przewodnie, którego trzymają się od wielu lat. Ich wyroby, póki co wysokiej jakości octy smakowe oraz olej rzepakowy, stanowią idealny półprodukt do świątecznych potraw lub jako prezent dla wszystkich, którzy cenią smak, tradycję i lokalność.

Na hasło BIELSKO SMAKUJE do 31.12.2018 r. obowiązuje zniżka -10% na wszystkie przetwory z Przetwórni Beksien. Zamówień można dokonywać przez Facebook – Przetwórnia Beksien a także mailowo: przetwornia@beksien.pl lub telefonicznie pod nr: 506 062 035.

W obecnej ofercie Beksien znajdziecie:

 • OCET TRUSKAWKOWY
  truskawki mają działanie moczopędne, krwiotwórcze i mogą oczyszczać krew. Gaszą również pragnienie, leczą ból gardła i chrypkę. Zawierają potas, witaminę C i PP oraz sole mineralne. Poleca się reumatykom, cierpiącym na schorzenia wątroby, a także nerek.
 • OCET Z CZARNYCH PORZECZEK
  czarne porzeczki mogą pomagać w infekcjach górnych dróg oddechowych, jak również artretyzmie czy reumatyzmie. Można je także stosować pomocniczo przy wypadaniu włosów, a nawet jako okłady na ślady po ukąszeniach komarów, czy meszek. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie czarnych porzeczek pomocniczo przy niedokrwistości, przyzębicy, skazie krwotocznej, zaćmie, złej krzepliwość krwi. Czarne porzeczki zawierają mnóstwo witaminy C!
 • OCET MALINOWY
  maliny mogą być polecane na przeziębienie, infekcje bakteryjne i wirusowe – jako środek napotny(obniża temperaturę ciała) oraz w przypadku niedokrwistości. Maliny zawierają duże ilości witaminy C, A, B, PP, pektyn, soli mineralnych, kwasów organicznych oraz antocyjanów.
 • OLEJ RZEPAKOWY
  Olej rzepakowy tłoczony na zimno z rzepaku uprawianego tradycyjnymi metodami na śląsku cieszyńskim. Proces tłoczenia przebiega powoli dzięki czemu nasiona nie podlegają podgrzaniu, a my uzyskujemy maksimum smaku i właściwości. Olej rzepakowy ma najmniej kwasów tłuszczowych nasyconych i bardzo dobry stosunek kwasu omega-6 i omega-3.