Rozsmakuj się

Silesia Restaurant Week już w kwietniu

Od 1 do 10 kwietnia 2016 r. odbędzie się już po raz drugi na terenie woj. śląskiego Silesia Restaurant Week, czyli Festiwal Najlepszych Restauracji. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim udział ponad 3000 gości.

Tym razem w wiosennym wydaniu Restaurant Week weźmie udział 26 najlepszych Restauracji z naszego regionu – z Katowic, Bielska-Białej, Pszczyny, Gliwic, Sosnowca, Zabrza, Tychów, Tarnowskich Gór, Czeladzi, Bytomia, Pyskowic, Piekar Śląskich.

Tematem przewodnim Festiwalu jest hasło Kwitnąca scena restauracyjna”, pod którym kryje się zdumiewający rozkwit polskiej gastronomii ostatnich lat – mnogość nowych i zaskakujących konceptów kulinarnych, wielki powrót świeżych i lokalnych składników, a także odwaga Restauratorów i Szefów Kuchni. Przede wszystkim jednak oznacza ono ogromną liczbę nowych Gości, którzy zdecydowali się na odwiedziny w Restauracjach i regularne uczestnictwo w niesamowitym rozwoju polskiej sceny restauracyjnej. Im wszystkim za dedykowana jest kwietniowa edycja Festiwalu.

Mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli okazję spróbowania po dwa trzydaniowe menu (przystawka, danie główne, deser) w festiwalowej cenie 39 zł. By sprostać wysokie wymagania gości,  jedno z nich będzie wegetariańskie lub wegańskie. Wcześniejsze rezerwacje stolików są już dostępne na stronie www.restuarantweek.pl

W woj. śląskim w Silesia Restaurant Week biorą udział następujące restauracje:

1. Restauracja UMAMI – Pyskowice

2. Restauracja C’est si bon – Katowice

3. WunderBAR – Katowice

4. Beksien – Bielsko-Biała

5. Smak do kwadratu – Czeladź

6. Prosecco Bistro & Wine Bar – Katowice

7. moodro bistro & cafe – Katowice

8. Punkt „ G”astronomiczny Bistro&Bar – Pszczyna

9. Dworek New Restaurant – Bielsko-Biała

10. Restauracja Kryształowa – Katowice

11. SzAMMa – Gliwice

12. Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino – Katowice

13. BrickKrakowska18 Cafe Restaurant & Wine Bar – Tarnowskie Góry

14. Kaya Sushi – Tychy

15. Rezydencja Luxury Hotel – Piekary Śląskie

16. Restauracja Warszawska – Sosnowiec

17. The Piano – Bytom

18. Bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia – Katowice

19. Okonomiyaki YO! – Katowice

20. The Spencer Pub – Katowice

21. Restauracja Granat – Katowice

22. Magiel Kulinarny – Sosnowiec

23. Cadenza – Katowice

24. Sushi-Do – Katowice

25. Restauracja Stare i Nowe – Katowice

26. Restauracja Szyb Maciej – Zabrze

Do zobaczenia przy stole! 

Kontakt: silesia@restaurantweek.pl, weronika@planoia.com Fanpage: facebook.com/RestaurantWeekPolska Instagram: instagram.com/ restaurant_week_polska

* Wiosenny Restaurant Week 2016 to już szósta edycja Festiwalu najlepszych Restauracji Restaurant Week, którego misją jest przybliżanie Gościom rosnącej polskiej sceny restauracyjnej. W dotychczasowych wydarzeniach wzięło udział już w sumie 93 746 Gości oraz 226 Restauracji, które wydały 280 743 festiwalowe dania.