Rozsmakuj się

South Coffee: Jeśli mówimy o dobrej kawie, to mówimy o jakości.

Kawiarnie speciality, to przeważnie niewielkie miejsca, w których kawa odgrywa główną rolę. Bariści, pracując na najwyższej jakości ziarnach, opracowują receptury parzenia, które pozwalają wyciągnąć pełnię smaku i aromatu.

Podążając tym tropem na południe Śląska, w samym centrum Bielska-Białej, znajdziemy SOUTH COFFEE, kawiarnię speciality, która powstała z pasji oraz chęci dzielenia się wiedzą o kawie.

Przekraczając próg kawiarni, wchodzimy do niewielkiej przestrzeni z kilkoma stolikami i krzesłami. Najpierw w oczy rzuca się bar, na którym stoi mnóstwo baristycznych sprzętów, a za nim uśmiechnięta baristka parząca kawę w chemexie.

MENU TO PRZEDE WSZYSTKIM KAWA.

Znajdziemy w nim klasyczne kawy z ekspresu ciśnieniowego oraz alternatywy z możliwością wyboru ziaren, takie jak drip, chemex czy przelew. Oprócz dobrej kawy, napijemy się tu herbaty, takiej jak japońska matcha, przygotowywana tradycyjną metodą oraz zjemy pyszne ciasto czy owoco-jogurt z granolą. Warto wspomnieć, że w South Coffee wkrótce dostaniemy pełnowartościowe, zdrowe kanapki, które będą smacznym dodatkiem do kawy w wersji wytrawnej 😉

No właśnie… „do kawy”, gdyż to ona jest na pierwszym miejscu. Siadając przy barze, możemy zobaczyć, jak przygotowywana jest kawa oraz porozmawiać o niej z baristką. Każde espresso, czy drip parzone są w określony sposób, a cappuccino ma wymalowany laffe art.

„Dla mnie idea speciality to połączenie świata kawy i budowania społeczności. To uświadamianie ludzi, jaką podróż pokonuje kawa od czerwonej wisienki ręcznie zebranej na rodzinnej plantacji, przez obróbkę, odpowiednie wypalanie w rzemieślniczej palarni, aż po właściwą ekstrakcję. To pokazanie, że kawa jest czymś więcej, niż pobudzającą dawką kofeiny. W zależności od regionu, w którym była uprawiana oraz jej obróbki, możemy doszukać się różnych smaków i aromatów. d wysokiej kwasowości i owocowości, po głęboką słodycz w nutach czekolady, karmelu i orzechów” – twierdzi Patrycja, właścicielka kawiarni
South Coffee.

W South Coffee znajdziemy sklepik, w którym kupimy m.in. wysokiej jakości kawę z różnych regionów świata oraz akcesoria home baristy.


SOUTH COFFEE
ul. N. Barlickiego 11
Bielsko-Biała