Rozsmakuj się

Spiżarka Deli

Oto spiżarka, jakiej brakuje w naszych czasach. Stworzona na wzór spiżarni, którą pamiętamy z dzieciństwa, daje nam możliwość zrobienia domowych zapasów oraz zjedzenia czegoś smacznego przy barze. Można tu wpaść na śniadanie, obiad, czy podwieczorek, zrobić zakupy na kolejne dni lub po prostu – przyjść, posiedzieć przy dobrej, południowo – amerykańskiej kawie i pogadać.

Miejsce, jak na delikatesy nie jest duże, jednak jest tu w zasadzie wszystko – świeże pieczywo, wędliny, sery od lokalnych dostawców, w tym również produkty certyfikowane jak np. ser koryciński i inne. Jest kilka rodzajów mąki (także mąka prosto z młyna sprzedawana na wagę w tradycyjnych, papierowych torebkach), prawdziwe masło i nabiał, taki jak śmietana i jogurty. Są też jajka do nabycia na sztuki z pobliskiej hodowli, od kurek biegających po trawie, smaczne owoce i warzywa, ręcznie robione czekoladowe batony, czy ciastka, niszowe piwo… Jest też wybór produktów ekologicznych oraz super food. Asortyment jest wciąż dotowarowywany i powiększany o produkty od lokalnych rzemieślników.

IMAG4290-obr

IMAG4292-obr

Jest to miejsce stworzone z pasją, w którym na pierwszy rzut oka czuć przyjacielską atmosferę oraz miłość do jedzenia. Klient nie jest tutaj anonimowy, po przekroczeniu progu Spiżarki staje się jego częścią. Właściciele dbają, by być w dobrym kontakcie z każdym, służą radą i pomocą. Serwują też smaczne, proste jedzenie, jak u siebie w domu. Na śniadanie można tu dostać jajecznicę, omlet, czy naleśniki serwowane z różnymi dodatkami lub kolorowe kanapki.

IMAG4296-obr

Jest również firmowa „petarda” czyli tost z wedliną, żółtym serem, pomidorem, kiszonym ogórkiem i sosem do wyboru. Łagodny z sosów nazywa się „Janusz”. Nazwy pikantnego zdradzać nie będziemy. Dodamy, że wskazuje ona na wysoki stopień jego ostrości.

IMAG4304-OBR

Na codzień Spiżarka oferuje także obiad, zazwyczaj w postaci jednogarnkowego dania. O tym, co jest dostępne danego dnia można przeczytać na facebookowym profilu lokalu.

IMAG4379-obr

Właściciele nie pozostają bierni i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swych gości, dlatego od niedawna można zamówić „spiżarkowy” katering na różne okazje.

IMAG4007-obr

Miejsce to, jest idealnym przykładem, że liczą się nie tylko umiejętności, ale też otwartość i świeże podejście do tematu. Ludzie zaciekawieni wyglądem i pomysłem na sklep sami do niego wchodzą, stając się tym samym jego stałymi klientami.

Spiżarka Deli znajduje się w Straconce, naprzeciw Bulwarów, przy ulicy Górskiej. Będąc w okolicy wstąpcie tam i przekonajcie się, czym naprawdę jest.