Rozsmakuj się

Sushi Samuraj

Kuchnia japońska to zupełnie inna kuchnia, niż nasza. Pełna ryżu, ryb i owoców morza jest uznawana za jedną z najzdrowszych na świecie. Być może właśnie dlatego wciąż jest na nią duże zapotrzebowanie. Szczególnie modne stało się serwowanie sushi w centrach handlowych. Właśnie w takim miejscu znajduje się Sushi Samuraj.

Położona na pierwszym piętrze CH Gemini Park restauracja przyciąga nie tylko Bielszczan, ale również obcokrajowców, w tym Azjatów. Czy faktycznie jest autentyczna? Na to pytanie trudno nam odpowiedzieć, jednak jeśli chodzi o sam smak, to każdy powinien jej spróbować. Jest orientalna, bardzo dobrze wyważona, no i przede wszystkim lekka i zdrowa.
Można zamówić tu tatar z łososia lub tuńczyka (cena 29/32 zł), bądź też inne przystawki w cenie od 12 zł. Bardzo smaczne są też mniej lub bardziej pikantne zupy przyrządzane na bazie aromatycznych bulionów, które według japońskiej tradycji można pić bezpośrednio z miski (cena od 12 do 16 zł).

IMAG9204
Zupa Samuraj – makaron ryżowy, bulion kokosowy, kurczak organic, kolendra
IMAG9202
Zupa Tom Yum – makaron gryczany soba, krewetka w tempurze, seler naciowy, sambal, pak choi

Danie główne to propozycja kaczki, łososia, krewetek tygrysich, owoców morza, dorady, kurczaka i tuńczyka wraz z odpowiednio dobranymi dodatkami (cena od 28 zł do 56 zł). Część mięs jest przyrządzana metodą sous vide.
Również najmłodsi mogą skorzystać z dziecięcego menu. Znajduje się w nim kurczak lub łosoś w tempurze z ryżem, owocami i sosem teriyaki (14/15 zł) oraz owocowe futomaki w tempurze (22 zł).

IMAG9200
Danie obiadowe z menu dla dzieci – kurczak w tempurze, ryż, owoce, sos teriyaki

Największą część karty stanowią sushi podawane samodzielnie (po kilka sztuk w zależności od rodzaju) lub w zestawach. Każdy zestaw to przynajmniej trzy rodzaje sushi. Najmniejszy liczy 10 szt (cena od 38 zł). Co więcej w karcie znajduje się jeden zestaw, tzw. grillowany (26 szt./89 zł), w którym nie ma surowej ryby. Zawiera ośmiornicę sous vide, grillowaną doradę, tatar z łososia opiekany w tempurze, opalanego łososia i grillowaną krewetkę. Do każdego sushi podawane jet wasabi, marynowany imbir i rzodkiew. Sosy sojowe znajdują się na stolikach. Według tradycji można je jeść pałeczkami lub rękoma.

IMAG9207
Sushi – zestaw grillowany (26 szt.) oraz zestaw II (16 szt.)

Warto wybrać się tu również na deser. Duża porcja lodów sezamowych, imbirowych lub z zielonej herbaty kosztuje tylko 6 zł. Jest też fondue czekoladowe oraz banan w tempurze cynamonowej (14 zł).

IMAG9198
Lody sezamowe oraz lody z zielonej herbaty

Kuchnia japońska to różnorodność warzyw, świeżych ryb i owoców morza. W Sushi Samuraj to wszystko jest. Warto odwiedzić to miejsce i posmakować czegoś innego, niż tradycyjny polski obiad. Zupa Tom Yum zamiast rosołu? Sushi zamiast schabowego?

IMAG9196
Zupa Tom Yum i Misoshiru

W leniwy dzień zawsze można zamówić coś do domu. Przy zamówieniu powyżej 50 zł na terenie Bielska dowóz gratis, zatem do dzieła!