Rozsmakuj się

Sztuka podawania – KAMELO Ceramika

„Ładnie podane lepiej smakuje”. Wie o tym doskonale Patrycja Styrna z pracowni ceramicznej Kamelo, która w ostatnich dwóch latach wykonała tysiące naczyń do restauracji i domów prywatnych. Jej talerze wybierają restauratorzy z całej Polski, jak np.: Pastamore i Fabryczna Bistro z Bielska-Białej, czy Dworzysko ze Szczawna Zdrój. Swoją popularnością zaczyna zdobywać także rynek w Niemczech, Austrii i Holandii. Jej klienci doceniają nie tylko oryginalność naczyń, ale także trwałość, co w restauracjach jest bardzo ważnym atutem. Dużą rolę odgrywa również kolor oraz wzór.

Patrycja nie zamyka się w szablonach. Tworzy za każdym razem inny talerz. Kształt i wygląd naczynia powstaje we współpracy z zamawiającym, nawet jeśli jego forma jest dość skomplikowana. „Każda restauracja chce się wyróżnić, a dla szefów kuchni danie wraz z talerzem tworzy całość – artystyczną całość. Każdy zmysł musi być dopieszczony, wtedy smakuje najlepiej. Takie wyzwania, to dla mnie codzienność i to daje mi największą radość tworzenia” – mówi.

Pracownia Kamelo mieści się w malowniczym miejscu na zboczach Skrzycznego w Szczyrku, z przepięknym widokiem – dookoła zieleń, góry, las, jelenie, sarny, ptaki… cisza i spokój. Idealne miejsce do tworzenia. Tu, w miesiącach wakacyjnych, odbywają się warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy sami, pod okiem Patrycji, mogą spróbować swoich sił i samodzielnie stworzyć coś swojego – choćby właśnie talerz. Miejsce, atmosfera i chęć dzielenia się swoją pasją sprawia, że warsztatowe spotkania stają się zalążkiem przyjaźni, cyklicznych towarzyskich spotkań z lepieniem w tle, czy współpracy twórczej w różnych dziedzinach sztuki, również kulinarnej. Galerię i sklep Patrycji znajdziecie w Szczyrku w Przestrzeni Twórczej BESKIDARTS oraz on-line: www.kamelo.pl, www.art-madam.pl, www.trendymania.pl.

Naczynia to nie wszystko. W Kamelo można się też „nieźle urządzić”: lampy, lustra, umywalki, dekoracyjne kafle, uchwyty do mebli, płytki ścienne, lampiony. Jeśli szukacie niebanalnych przedmiotów, oryginalnej zastawy czy wyjątkowych dekoracji, to jest to dobry adres.