Rozsmakuj się

Wege jedzenie w Tofu Bistro

Kuchnia wege często kojarzy nam się z niepełnowartościowym jedzeniem, którym trudno się najeść, szczególnie jeśli jesteśmy mięsożercami. Jedząc w Tofu Bistro mamy jednak inne wrażenia…

Lokal znajduje się na ulicy Barlickiego. Wchodząc do niego może nam się wydawać, że weszliśmy do mieszkania studenckiego. Pomieszczenie ze stolikami jest ciasne i ma wiele niedoróbek. Obok znajduje się kuchnia, w której na dość amatorskim sprzęcie przyrządza się posiłki. Jest też tablica, na której wypisane są dania, dostępne danego dnia. Na ścianie obok znajduje się rozpiska z całym menu.

IMAG3815

IMAG3817

IMAG3819

Ogólne wystrój nie zachwyca, ale najważniejsze, że jest to miejsce z pasją. Ekipa przygotowująca jedzenie zna się na tym, co robi, a ostatnio zainteresowała się także raw foodem. Obecnie w bistro serwuje się kuchnię wegańską, bezglutenową.

W karcie znajdziemy sałatki oraz tzw. „chwast food”. Jest to zdrowa, niskokaloryczna alternatywa dla wszechobecnego fast foodu. Można tu zamówić kilka rodzajów burgerów z bułek orkiszowych, z warzywnymi dodatkami oraz wyrabianymi na miejscu sosami. Jest burger warzywny, tofu burger, seitan burger (bezglutenowy) – wszystkie za 12 zł oraz boczniak burger za 13 zł.

IMAG1622
Seitan burger

Jest też hot dog z kiełbasą sojową i dwa rodzaje tortilli.

IMAG3820
Naleśnik z tofu

Dzieci, dzięki specjalnie skomponowanemu menu, znajdą tu również coś dla siebie. Menu dzienne jest niedrogie, ale równie smaczne, co pozostałe posiłki. Składa się z zupy i drugiego dania.

IMAG3813
Zupa pieczarkowa
IMAG1660
Ziemniaki z kotletem sojowym

Ogólne mówiąc, Tofu Bistro mimo wielu estetycznych niedostatków wnętrza lokalu, może się pochwalić kolorowymi talerzami wychodzącymi z kuchni, które je się z apetytem. Widać, że ekipa jest zaangażowana w to, co robi. Poza gotowaniem przy ulicy Barlickiego bierze czynny udział w akcjach organizowanych przez środowiska promujące zdrowy tryb życia, jak np. Beskidzka Przystań Śniadanie przy CH. Gemini Park, Czar Bazar przy BWA, czy Bielska Kuchnia Społeczna w Parku Słowackiego.

IMAG4062
Burger z tofu

Taka kuchnia na pewno nie jednemu zburzyła światopogląd, że nie jedząc mięsa, można się najeść. Warto przetestować to na sobie.

Adres: ul. Barlickiego 17