Rozsmakuj się

(U)piecz!

Jednym z najzdrowszych sposobów obróbki cieplnej potraw jest pieczenie. Pozwala przykładowo na zachowanie wyższej zawartości białka w mięsie, sprawia, że jest ono kruche i soczyste. To dzięki niemu cieszyć możemy się wszelkimi wypiekami czy zdrowszymi wersjami, zazwyczaj smażonych w głębokim tłuszczu, fast foodów. Proces pieczenia roztacza apetyczne aromaty w naszych domach, w restauracjach, w miejscach żyjących jedzeniem – wydobywa z niego to, co najlepsze.

Za jakością upieczonych potraw kryje się również jakość używanych przez nas sprzętów i produktów. Firma Ulex, jako specjalista w branży dystrybucji produktów gastronomicznych od ponad 30 lat, oferuje najwyższej jakości asortyment. W ofercie firmy, budującej wsparcie dla branży gastronomicznej oraz świadomość ekologiczną i higieniczną, znajdują się 3 najbardziej pomocne przy pieczeniu potraw akcesoria.

Papier do pieczenia

To najszybszy i najbardziej oszczędny ze sposobów na upieczenie całej blachy ziemniaków czy batatów, jest niezbędny w trakcie pieczenia biszkoptu czy kruchego ciasta. Wyprodukowany w Skandynawii papier firmy Paclan to najwyższa jakość idąca w parze z ekologią. Pozbawiony procesu wybielania, pochodzący z legalnych zasobów leśnych, o dużym formacie, papier ten spełnia wymogi najbardziej wymagających kucharzy i cukierników. Pokryty z dwóch stron specjalną silikonową powłoką sprawia, że potrawy nie przywierają do papieru podczas jego użytkowania i nie trzeba zastanawiać się, którą stroną należy ułożyć go na blasze. Jest stworzony z myślą o wilgotnych ciastach i wypiekach, dzięki zwiększonej grubości nie przemaka i jest wytrzymały. To idealne rozwiązanie, które jest ekologiczne i zdrowe, dzięki zrównoważonej produkcji, naturalności, biodegradacji papieru oraz wydajnej w użytkowaniu formie.

Folia aluminiowa

Jedno z najbardziej przydatnych w kuchni akcesoriów, służy nie tylko do samego gotowania, ale i do przechowywania jedzenia. Szereg zalet dotyczących użycia przy pieczeniu, to szybsze przygotowanie posiłku, zachowanie większej ilości jego wartości odżywczych, użycie mniejszej ilości tłuszczu podczas przygotowania (co jest nie tylko zdrowsze, ale i oszczędniejsze), zapewnienie soczystości i aromatyczności potrawy. Lekkość oraz łatwe dopasowanie do kształtu sprawia, że chętnie używamy jej także do pakowania jedzenia na wynos, zarówno tego, którego ciepło chcemy utrzymać, jak i zwykłej kanapki. Jej kształt sami dopasowujemy do dowolnego naczynia, ma zdolność całkowitego odizolowania zapachu jedzenia i równoczesnego utrzymania jego świeżości, dlatego często pakujemy w nią wkładane do lodówki produkty. To również dobry wybór dla środowiska z powodu możliwości recyklingu po użyciu. Folia aluminiowa dostępna w asortymencie Ulexu spełnia wszelkie stawiane jej wymagania – jest wydajna poprzez swój duży format, wytrzymalsza niż jej odpowiedniki dostępne w sklepach spożywczych dzięki swojej grubości i skierowaniu ku profesjonalnemu użytkowaniu.

Rękaw do pieczenia

Jest to zdecydowanie produkt, dzięki któremu szykowany przez nas posiłek będzie lekkostrawny i niskokaloryczny, zdrowy, szybki i łatwy w przygotowaniu. Rękawy do pieczenia pozwalają na pieczenie mięsa, ryb i warzyw bez użycia tłuszczu – pieką się one całkowicie we własnym sosie. Zaletą użycia rękawa do pieczenia staje się również szczelność tego opakowania. Skutecznie zapobiega przedostawaniu się na zewnątrz zapachów oraz sprawia, że czyszczenie żaroodpornego naczynia czy blachy jest w zasadzie niepotrzebne, wystarczy wyrzucić zużyty worek. Rękaw do pieczenia firmy Paclan to aż 3 metry produktu do samodzielnego podziału według potrzeb. Wraz z rękawem w opakowaniu znajdują się klipsy żaroodporne przeznaczone do luźnego spięcia worka po dwóch stronach, a następnie konieczne jest nakłucie go w kilku miejscach tak, aby para mogła się z niego wydostać. Jest to sposób na zdrowy i smaczny posiłek, który przede wszystkim zostanie przygotowany szybko i równie szybko pozwoli po sobie posprzątać.

 


Najlepiej (u)piecz z Ulexem!

Ulex
Opakowania | Naczynia jednorazowe | Higiena | Czyściwa przemysłowe | Chemia profesjonalna

Ulex HQP Spółka z o. o.
ul. T.T. Jeża 15, 43-300 Bielsko-Biała
www.ulex.com.pl