Rozsmakuj się

Zjeść smacznie i pięknie – Restauracja Bazylia

Czerpanie pięknej i słodkiej przyjemności z życia, związane jest z odczuwaniem i doświadczaniem go wszystkimi zmysłami.

Myśląc o zbieraniu plonów swojego szczęścia, warto wziąć do serca, jedno z ulubionych włoskich porzekadeł – „Dolce Far Niente” (czyli miłość do cudownego nicnierobienia) i dać się w pełni porwać. Zatem – zatrzymaj się, złap głęboki oddech i odpocznij. Gdzie? Jak zawsze w Bazylii, która ze słoneczną Italią i z włoskim sposobem na życie ma wspólnego więcej, niż może się nam wydawać.

Bazylia to restauracja położona w samym sercu malowniczej dzielnicy Cygański Las w Bielsku-Białej. Miejsce, z którego, niezależnie od pory dnia, bije wena, ciepło oraz zapachy, którym trudno jest się oprzeć. Lokal hołduje tezie: „Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” / Anthelme Brillat-Savarin/.

Jak mówią właściciele – restauracja to ludzie. To Zespół skoncentrowany na dobro Klienta, dynamiczny i ambitny oraz Goście, którzy gotowi są próbować smaków, jakie serwuje Kuchnia. W Bazylii Kadra nieustająco się rozwija, wprowadza nowości, inspirowane zarówno kuchnią włoską, jak i polską, a w zależności od pory roku stawia na sezonowość dań i oferty.

ZJEŚĆ SMACZNIE I PIĘKNIE – tylko w Bazylii!

Są restauracje, które zachwycają nie tylko smakami dań, lecz także wyjątkowym designem i niecodziennymi rozwiązaniami. Restauracja Bazylia, zdecydowanie jest jednym z takich miejsc. W lokalu poczuć można wyjątkową energię, która zachęca do konsumpcji ulubionych posiłków. Oprócz wyjątkowych dań i smaków serwowanych przez Kuchnię, z Szefem Konradem Drewniakiem na czele, w Bazylii spotkacie się również z wyjątkową energią, która bije od Załogi, tworzącej to miejsce. Uśmiech, pomocna dłoń, luźna atmosfera – tego w Bazylii nie brakuje!

BAZYLIA DLA MIŁOŚNIKÓW SPORTU I ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Orzeźwiające napoje, zdrowe i sycące sałatki czy dania z rybą w roli głównej, to tylko niektóre propozycje stworzone z myślą o osobach skoncentrowanych na zdrowiu i świadomym odżywaniu, które czerpią radość z celebrowania czasu przy wspólnym posiłku z najbliższymi. Bazylia, ze względu na piękną i zachęcającą lokalizację nastawiona jest na tłumne wizyty rowerzystów oraz turystów, którzy zjeżdżając lub schodząc ze szlaku mogą znaleźć chwilę na odpoczynek w zaciszu restauracji. Ich letni ogródek został wyposażony w stację dla rowerów, więc każdy może się tu zatrzymać, złapać oddech, smacznie zjeść i ruszyć w dalszą drogę.

CO ZNAJDZIEMY W LETNIEJ KARCIE BAZYLII?

Koniec czerwca to dla Bazylii i jej Gości wyjątkowy moment – powitanie nowego menu. Karta Bazylii zmienia się sezonowo, dlatego w jej wakacyjnej odsłonie nie mogło zabraknąć letnich nowości. Śledź z sałatką ziemniaczaną, chłodnik z młodych buraków, gnocchi z boczniakiem, sałatka nicejska, halibut, policzek wołowy oraz udo kacze to dania, które szef kuchni, stworzył z myślą o swoich Gościach. Ale nie brakuje też klasyków, takich jak pizza, burgery, żeberka, tatar czy krewetki. Są też dania przygotowane z myślą o wegetarianach i weganach.

Dobre jedzenie to podstawa prawdziwego szczęścia” /Auguste Escoffier/. W Bazylii tego szczęścia nie trzeba specjalnie szukać – znajdziecie je z momentem wejścia do restauracji!
Zapamiętajcie adres: Olszówka 18 i śledźcie fanpage Bazylii na Facebooku i Instagramie w poszukiwaniu nowości.


Restauracja Bazylia
ul. Olszówki 18, Bielsko-Biała
www.bazyliabielsko.pl

Rezerwacje: tel. 602 102 900